Telefon dinleme yazılımları için gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu bir hediye denilse yanlış olmaz. Çünkü geçmişte sıradan bir insan için hayal dahi olmayan bu işlem artık mümkün olmuştur. Her ne kadar insanlar için lüks bir işlem gibi gözükse de günümüzde iletişimin geldiği nokta dikkate alındığında casus yazılım kullanmanın bir lüks değil, bir zorunluluk olduğu söylenebilir. Bunun en önemli nedeni olarak insanların sevdiklerini daha etkin takip etmesi ve dışarıdan gelecek olan tehlikeleri önceden fark ederek engellemesidir.

Telefon dinlemek, insanların çocuklarının arkadaş çevresini tanımasına imkan verir. Bilindiği gibi arkadaş çevresi sorunlu ise o çocuk için işler yolunda değil demektir. Bu bilgiyi veren telefon dinleme yazılımları, ailelerin sorunu çözmesine de imkan verir. Bunun haricinde ise aldatıldığını düşünen kişi eşinin mobil cihazına gizli bir şekilde casus yazılım yükler ve böylece aldatılma durumunun iç yüzünü kısa sürede öğrenir. İşverenlerin çalışanlarını takip etmesi, ortakların birbirini izlemesi ve benzer nedenlerden dolayı bu ürünlerin son dönemlerde yoğun olarak kullanıldığı söylenebilir.

Telefon Dinleme Yazılımları Nasıl Yüklenir?

Telefon dinleme yazılımları, son derece basit bir şekilde yüklenir ve ciddi bir teknik bilgi olmadan kullanılabilir. Bundan dolayı sadece akıllı telefon kullanmasını bilen kişilerin dahi bu yazılımları yükleyip kullanabileceklerini söylemek yanlış olmaz.

Casus yazılım kurulumu hakkında detaylı bilgi vermeden önce bu işlemle ilgili bazı ayrıntıların bilinmesi gerekir. Öncelikle kurulum sadece Android tabanlı sistemlere yapılır. Bunun haricindeki sistemlere yapılması, kesinlikle söz konusu dahi değildir. Bundan dolayı yazılım satın almadan önce bu hususa dikkat edilmesi gerekir. Bir diğer önemli husus ise telefon dinleme yazılımları sadece fiziki olarak kurulabilir. Uzaktan SMS, arama, Whatsapp ve benzer uygulamalar üzerinden yazılımın kurulması mümkün değildir.

Yukarıda bahsedilen hususlara dikkat edildikten sonra yazılım satın alınmalıdır. Casus program, kurumsal bir firmadan, lisanslı olarak satın alınmalıdır. Bunun haricinde yazılımın satın alınacağı yerlerin güvenli olmadığının bilinmesi gerekir. Bu aşamadan sonra ise gizliliğe çok büyük önem verilmelidir. İnsanlar, hedef telefonu gizli bir şekilde ele geçirmeli ve bununla en az 3 dakika baş başa kalmalıdır. Bu süre içinde ise daha önce izledikleri kurulum videosundaki adımları uygulamalıdır. Böylece sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlanacaktır.

Telefon dinleme yazılımları kurulduktan sonra otomatik olarak devreye girer. İnsanların bu aşamada manuel hiçbir işlem yapmasına gerek yoktur.

Telefon Dinleme Yazılımları ile Facebook Takip

Telefon dinleme yazılımları ile yapılacak çok farklı işlemler vardır. Fakat bunlardan en ilginçlerinden birisinin Facebook takip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Söz konusu işlem, adından da anlaşılacağı gibi bir kişinin Facebook üzerinde yaptığı işlemlerin takip edilmesini sağlar. Facebook’un yoğun olarak kullanıldığı dikkate alınırsa, buradan elde edilecek bilgilerin son derece kapsamlı olduğu söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir