Casus yazılım, gelişen teknolojinin insanların ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği önemli bir çözümdür. Geçmişte kullanılan farklı telefon dinleme teknikleri, mobil cihazların yaygınlaşmaya başlamasına bağlı olarak kullanılabilirliklerini yitirdi. Bunun üzerine de farklı çalışmalar yapılarak casus program geliştirildi. Fakat casus program, geçmişte kullanılan yöntemlerden çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Üstelik bu özel yazılımı sadece uzmanlar değil, sıradan insanlar dahi kullanabilmektedir. Bundan dolayı söz konusu ürün için kendi alanında devrim yaptığının söylenmesi yanlış olmaz.

Değişe yaşam şartlarına bağlı olarak insanlar farklı nedenlerden dolayı casus yazılım kullanmaktadır. Bazı kişiler çocuklarının gün içinde ne yaptığını, nerelere gittiğini ve arkadaş çevresini öğrenmek için bu ürünleri kullanır. Bazı kişiler ise eşlerinin gün içinde ne yaptığını, sadakatlerini ve benzer bilgileri elde etmek için bu ürünleri kullanır. Bunların haricinde de kullanım nedenleri vardır. Kısacası hayatın hemen her alanında bu yazılımların kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Casus yazılım ile insanlar, sevdiklerine dair bir takım bilgileri öğrenir ve bu bilgiler sayesinde sevdiklerini dışarıdan gelecek olan tehditlerden korurlar. Böylece insanlar sevdiklerinin yaşam kalitesini arttırmış olur.

Casus Yazılım Neler Yapar?

Casus yazılım sahip olduğu özellikler sayesinde çok özel işleri rahatlıkla yapabilmektedir. Bu işlemler, insanların beklentilerini tam olarak karşılar ve hatta bazen aşar. Bu işlemlerden bazıları telefon dinleme, ortam dinleme, Facebook takip, Whatsapp takip, Skype takip, SMS mesaj takip, ortam izleme ve web sitesi şeklindedir. Bunların haricinde de çok farklı işlemleri benzer şekilde yaptığının unutulmaması gerekir.

Bu kadar önemli işlemlerin yapılması, bir kişi hakkında merak edilen her türlü bilginin öğrenilmesi anlamına gelir. Öyle ki, bu bilgilerden bazıları ile bir kişinin gün içinde nerede olduğu, nerelere gittiği, internet üzerinden hangi işlemleri yaptığı, kimlerle görüştüğü ve telefon konuşmalarının neler olduğunun öğrenilmesi mümkündür. Buna bağlı olarak casus yazılım için bir kişiyi adım adım izler denilmesi, yanlış olmayacaktır.

Casus Yazılım Fark Edilir Mi?

Casus yazılım tamamen insan ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş olup, gizlilik özelliği de vardır. Bundan dolayı sıradan bir insan tarafından fark edilmesi söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir