Casus program, insanların günümüzdeki farklı ihtiyaçlarına cevap vermesi için geliştirilmiştir. Bahse konu olan program ile başta telefon dinlemesi olmak üzere çok farklı işlemler yapılabilir. Üstelik bu işlemleri sadece akıllı telefon kullanmasını bilen kişiler dahi yapabilir. Bundan dolayı casus yazılım için insanların uzun yıllardır hayalini kurduğu işlemleri mümkün hale getirmiştir denilebilir. Bahse konu olan yazılım sadece Android sistemlerde çalışır ve kurulumu da son derece basittir.

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta dikkate alındığında, mobil cihazların öneminin her geçen gün biraz daha arttığını söylemek yanlış olmaz. Telefon takip yazılımı da buna bağlı olarak geliştirildi. İnsanlar, başta sevdikleri olmak üzere, istedikleri kişilerin mobil cihazlarda yaptığı görüşmeleri casus program ile tespit etmekte ve farklı sorunları bu şekilde çözmektedir. Bundan dolayı ilgili ürünün insanların yaşamlarını ciddi şekilde kolaylaştırdığını söylemek yanlış olmayacaktır.

İnsanlar farklı nedenlerden dolayı casus program kullanır. Bazen sadece meraktan kullanılan bu ürünler, bazen ise hayati bir konu için kullanılabilir. Fakat genel olarak çocukların arkadaş çevresinin kontrolü için kullanıldığı söylenebilir. Aileler bu sayede çocuklarının kimlerle arkadaşlık ettiğini ve kimlerle ne konuştuğunu öğrenebilir. Hatta girilen siteleri dahi öğrenmek mümkündür. Bunun haricinde insanlar, eşlerinin kendilerini aldatıp aldatmadıklarını, sadık olup olmadıklarını anlamak için de bu ürünü kullanabilir. Dolayısıyla da kullanım alanının son derece fazla olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Casus Program Nasıl Çalışır?

Casus program kullanımı son derece kolaydır. Bu ürünün çalışma prensibi, yüklendiği mobil cihazın kontrolünü tamamen ele geçirmek üzerine kurulmuştur. Kurulum fiziki olarak yapılır. Bazı kötü niyetli insanlar, daha fazla ürün satabilme adına SMS, Whatsapp, Skype ve arama ile bunların yüklenebileceğini iddia etmektedir. Bu durum kesinlikle gerçek değildir ve casus yazılım kurulumu sadece fiziki olarak yapılır. Sadece 3 dakika sürer.

İnsanlar, bu yazılımı gizli bir şekilde hedef cihaza yüklemek zorundadır. Bu aşamadan sonra ise casus program otomatik olarak çalışmaya başlar ve insanların panel üzerinden verdiği komutlara bağlı olarak farklı bilgilerin elde edilmesini sağlar. Bu bilgiler ile de sorunlar çözülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir